BURDUR KARAMANLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gürcan AKYOL 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle mesaj yayınlamıştır:
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

              24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu güzel günü kutlamak için toplanmış bulunmaktayız. Bu vesileyle, başta vatanımızın kurtarıcısı ve modern eğitim sistemimizin kurucusu Başöğretmen Atatürk olmak üzere, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü canı gönülden kutluyorum.

 

Öğretmenlerin yaptıklarını anlatmak için zaman ve kelimeler yetersiz kalır. Ben yine de kısaca anlatmaya çalışacağım. "Öğretmen bir kandile benzer; kendini tüketerek başkalarına ışık verir."  Öğretmenlik, bir bahar güneşi gibidir. Nasıl can verirse güneş toprağa, nasıl can verirse kışın ayazında donmuş doğaya! Öğretmen de öyle can verir bir topluma.

  Bir öğretmen için sınıftaki her öğrenci birer gelecektir. Her öğrencisi ülkesinin geleceğine ektiği umut çiçeğidir. Belki hepsi birer doktor, mühendis, öğretmen olamayacak ama iyi bir anne, şefkatli bir baba, vefalı bir dost, yardımsever bir vatandaş, vatanını milletini sevip ona hizmet edecek birer birey olacaktır. Öğretmenin canına can katan işte bu idealdir.

O alkışlamak için yapmaz görevini ilerde alkışlayacağı öğrencileri vardır çünkü...

 

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. Unutmayınız; kelebeklerini ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekler, genç kalpler sevgiye koşar. Bunun için sevgiyi sunanın, sevgiyi hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

Öğretmenler sadece belirli bir zamanın değil dünün, bugünün ve yarının sahipleridir. İnsan eğitimini ilk olarak ailesinden alır. Fakat insanların toplumdaki yerinin belirlenmesinde temel esas öğretmendir. Çünkü öğretmenler bize verdikleri bilgilerle hayatı anlamamızı sağlarlar. Olaylara bakış açımızı değiştirirler, sosyal yaşantımızda büyük ölçüde rol oynarlar hatta kişiliğimizin oluşmasında çok büyük paya sahiplerdir. Bütün bunlara bakarak öğretmenin toplumdaki değerinin ve yerinin çok önemli olduğunu bilmemiz gerekir. Sonuçta her yetişen nesil öğretmenlerin yetiştirdiği nesildir.

 

Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealci, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen. Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da biz öğretmenler başaracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü kutlarken, başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ile anıyorum.

 

                         GÜRCAN AKYOL

KARAMANLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

Pazar Mah.Özel İdare Bin.Kat/1 Karamanlı / BURDUR - 02485313990

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.