BURDUR KARAMANLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP BULUŞTURSUN BİZİ

KİTAP BULUŞTURSUN BİZİ

Karamanlı Nimet Güvener İlkokulu’nda öğrenci ve velilerin birlikte kitap okuması için başlatılan proje, tüm ilçe genelinde uygulanmaya başladı.

Karamanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, velilerin öğrencilerle birlikte kitap okuyarak, çocuklarına örnek olması için hayata geçirilen “Kitap Buluştursun Bizi” projesi, tüm ilçe genelindeki okullarda uygulanmaya başladı.

Proje kapsamında, öğrenci ve veliler seçilen bir romanı okudu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon, okunan kitaba göre soru hazırlayarak velileri sınava tabi tuttu. Dereceye giren veliler ödüllendirildi.

Nimet Güvener İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan Karamanlı Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, eğitimin ilk ailede başladığına dikkati çekerek, “Çocuklar dünyaya geldiği andan itibaren, anne ve babaları ile iletişim içerisindedir. Çocuklarla kitaplarla ailelerinin sayesinde tanışır. Çocukların rol modeli olan öğrenci velileri, okumaya devam edersek, çocuklarımızı da okumaya teşvik etmiş oluruz. Bu projedeki en önemli unsur, velilerin okuyarak projeye katkı sağlamasıdır.” dedi.

Karamanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz, projenin amacının, velilerin kitap okuyarak çocuklarına örnek olması, okudukları kitabı değerlendirebilme becerisi kazandırılması, okuyan aile ve okuyan toplum oluşumuna katkı sağlanması, farklı düşünmeye, araştırmaya, dili güzel ve etkili kullanabilme becerisini geliştirmek olduğunu söyledi.

Velilere seslenen Oğuz, “Öğrencileriniz sizin ne söylediğinize değil, ne yaptığınıza bakar. Dolayısıyla, böyle bir yarışmaya katılan velilerimizden hiçbirinin kaybetmediğini düşünüyorum.” diye konuştu.

 

Yarışmada 3’üncülüğü kura ile Ayşe Kasap, 2’nciliği Yasin Ertuğrul ve 1’inciliği Sena Güngör kazandı. Dereceye girenlere ödülleri protokol mensupları tarafından verildi.

 

20-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-2017

 

Pazar Mah.Özel İdare Bin.Kat/1 Karamanlı / BURDUR - 02485313990

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.